Volkswagen Corrado me 300 kuaj

0
195

Volksweagen prezanton modelin e ri Corrado.

Krijuesi i këtij koncepti duket se është i bazuar në dy koncepte kryesore, te Audi Sport Quattro i vitit 2014″>2014 dhe konceptit Volkswagen Sport Coupe GTE.

Volkswagen Corrado është i pajisur me motorin 3.0-litër V6 TSI me kapacitet prej 300 kuaj fuqi.