Vrasje në tentativë në Samadrexhë të Vushtrrisë

0
114

Është arrestuar një i dyshuar pasi që i njëjti me armë zjarri kishte shtënë në drejtim të viktimës, derisa ishte duke kaluar me traktorin e tij.
Bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur në fshatin Samadrexhë të Vushtrrisë.

“Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor në QKUK –Prishtinë”, thuhet në kumtesë.

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike AK-47 dhe tri gëzhoja të cal. 7.62 mm. Me urdhër të Prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.