Ylli i holivudut viziton emigrantët në Maqedoni

0
139

Ylli holivudian’, Orlando Bloom, sot vizitoi kampin e refugjatëve në Gjevgjeli, si pjesë e misionit të UNICEF-it, ku aktori britanik është ambasador i vullnetit të mirë, transmeton a1on.

Bloom ka folur me emigrantët e strehuar në kampe, ku ishte i interesuar për rrugëtimin e tyre dhe problemet në vendin e tyre.

Poashtu nuk kanë munguar edhe fotografitë me emigrantët nga Siria dhe fotografitë ‘selfie