Pse Konstadini u harrua? – Sot bëhet 1 vjet nga masakra në Tiranë por...

Sot bëhen 1 vjet nga një fatkeqësi e madhe në Tiranë ku në lokalet e natës të Tiranës kishte Masakër ku si pasojë fatkeqsisht kan vdekur...

Atifete Jahjaga në Dubai, e qyetarët?

Po rrija i strukur në një dhomë të nxehtë, kur papritmas më dolën fotografitë e presidentes së Kosovës, Atifete Jahjagës nga vizita e saj...

Pse kjo pari e ligë, pafundësisht po inskenon situata provokuese

Ashpërsimi i retorikave ndaj muslimanëve, inskenimi i situatave tensionuese dhe provokuese, presioni i shpifësve të organizuar në "mediumeve mercenare", madje edhe sinkronizimi i aksioneve...

Institucionet e Kosovës me taksat e popullit të varfër organizojnë ndeja marramendëse për festat...

Institucionet e Kosovës, përveç performancës së dobët në të gjitha aspektet dhe dështimit për ta përmirësuar jetën e qytetarëve. Ata nuk po vazhdojnë me...

A mos rastësisht janë arabët fajtor për mos liberalizimin e vizave?

Dje Kosova ka marrë një lajm të hidhur, në mesin e plotë lajmeve të tilla. As ky vit që po mbyllim e as ai...

Donjeta Pajazitaj nuk u vra nga ekstremistët

Dje ishte lajmi i hidhur për vrasjen makabre nga Strellci i Deçanit të 24 vjeçares Donejta Pajazitaj, e cila më herët ishte shpallur e...

I nderuar baca Fahri: Çfarë edukate është kjo?

E lexova kundërpërgjigjen, që Fahri Xharra më kishte shkruar. Për hir të korrektësisë, e postova në profilin tim në Facebook. Isha i dëshpruar për...

Ku jeni bre "patriota"ambasadorja Franceze po flet kundër flamurin kuq e zi ?

Shum qartë mund ti dallojmë të ashtuquajturit "patriot" apo brengosës së çështjes kombëtare, i sheh ata se si lehin kundër Islamit, Turkut, Arabit (gjithmonë...

Raport: Lista e zezë e faqeve islamofobe shqiptare on-line

(Lista e zezë e faqeve islamofobe on-line- si dhe një përmbledhje të shkurtër mbi termin dhe kohën e shfaqjes së këtij termi.) Në vijim do...

Çfarë është KohaIslame.com?

Me gjithë se si ueb faqe ekziston gati qe 6 vite, 2 vitet e fundit portali informativ KohaIslame.com ka qenë më aktiv, për të...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...