Transformohet konferenca e Nokia World

Nokia World, konferencë që mbahej rregullisht një herë në vit dhe prezantonte teknologjitë e reja dhe prodhimet e Nokia-s, sipas informacioneve që vijnë nga...

BMW M3 me rrota të reja

Kompania IND Distribution ka zgjeruar ofertën e vet për modelin aktual BMW M3, kështu duke ofruar rrotat e reja HRE për këtë model. Fjala...

Sa të dhëna në ditë përpunon Facebook

Facebook ka bërë të ditur disa fakte interesante mbi volumin e të dhënave që përpunon. Sistemi përpunon 2.5 miliardë pjesë përmbajtjeje dhe mbi 500...

6 miliardë dollarë të shpenzuar për riparim të iPhone-ve

Sipas një studimi, amerikanët kanë grumbulluar 5.9 miliardë dollarë për të riparuar dëmtimet e pajisjeve. Një këllëf për iPhone mund të kushtojë 5 dollarë,...

Ridizejnohet Audi Q5

“Audi” e prezantoi versionin e freskuar të modelit Q5 i “mid-life facelift” i cili përfshin disa ndryshime të vogla estetike, enterierin e përmirësuar dhe disa risi në motorikë.Modeli i...

LinkedIn bëhet i Microsoftit për 26.2 miliardë dollarë

Gjiganti teknologjik, Microsoft, do të blejë kompaninë LinkedIn për 26.2 miliardë dollarë, marrëveshja më e shtrenjtë e bërë ndonjëherë mes kompanive teknologjike. Për Microsoftin, marrëveshja...

Office në Symbian

Shfrytëzuesit e smartphoneve me Symbian Nokia patjetër se i gëzoi me lajmërimin se Office Mobile është në dispozicion edhe për këtë platformë, e jo...

Skandal apo revolucion? Humor në rrjet për kufjet e iPhone

Pas muajsh të tërë pritje, Apple ka zbuluar më në fund modelin iPhone 7, që ashtu siç ishte spekuluar, nuk do ketë kufjet klasike. Në...

Telefoni “po i ul kokën shoqërisë”

Mjafton t’u hedhësh një sy videove dhe fotove që qarkullojnë në internet për të kuptuar se sa i rrezikshëm është shkrimi i mesazheve apo...

iPhone-i i ri është 18% më i hollë se modelet e mëparshme

Duket se telefoni inteligjent i gjeneratës së ardhshme të Apple-it do të jetë shumë më i hollë se paraardhësit e tij, sipas fotografive të...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...