Tronditet Nisma për Kosovën! Kërkon hetim nga Brukseli për rastin e Fatmil Limajt

Faktet e publikuara sot në media, kanë tronditur dhe shokuar opinionin publik, se çka në fakt është duke ndodhur me institucionin më të rëndësishëm...

Rreth 29,3 për qind e familjeve kosovare jetojnë me më pak se 1,72 euro...

Sipas një raporti të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, rreth matjeve të fundit mbi varfërinë në Kosovë, rreth 29,3 për qind e familjeve...

UP-ja u kërkon komisioneve recensuese të “skanojnë” punimet e dyshimta shkencore

Konkursi i fundit për zgjedhjen e stafit akademik në Universitetin e Prishtinës, i cili gjendet në proces e sipër, mund të nxjerrë në sipërfaqe...

Policia serbe arreston pensionistin Ahmet Emini nga Zhegra

Policia serbe të hënën ka arrestuar në pikën kufitare në Muçibabë, Ahmet Eminin (1937) nga Zhegra e Gjilanit.   Sipas djalit të tij Veli...

Hoxhaj: Bisedimet me Serbinë na ndihmuan në procesin e njohjeve

Dialogu në nivelin e kryeministrave me Serbinë ka reflektuar pozitivisht në procesin e njohjeve të Kosovës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...