E rrallë: Edi Rama emëron veten në krye të MPJ-së, por Cakaj do ta...

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama ka emëruar veten Ministër të Punëve të Jashtme në Shqipëri. Këtë veprim Rama e bëri pasi që Presidenti...

Shqipëria bllokon prodhimet kosovare

Prodhuesit kosovarë edhe më tutje nuk po mund t’i thyejnë barrierat kufitare të vendosura nga autoritetet shqiptare për t’i eksportuar lirshëm produktet e tyre...

Reformat në Shqipëri/ Ish ministri: E njoh mirë Ramën, do të ketë kurbanë

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj shprehet i rezervuar për mënyrën sesi po aplikohet reforma në Drejtësi. Mustafaj shprehet se duke njohur profilin politik...

Gjysma e popullsisë së Shqipërisë jeton në varfëri

Në Shqipëri, statistikat tregojnë se 40-50 për qind e popullsisë jetojnë në kufirin e varfërisë. Studiuesit vlerësojnë se pjesa më e madhe e popullatës...

Kush është “Plaku” bossi i drogës shqiptare, që i përulet dhe bosi i Ndragetës...

Plaku i Madh i kanabisit është një burrë rreth 65 vjeç, i cili banon në një zonë të panjohur të Shqipërisë, i rrethuar nga...

Basha: Jemi përpara një katastrofe ekonomike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme ka folur për gjendjen e ekonomisë në vend. Sipas tij, jemi...

613 kg kokainë në Durrës

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka bërë mesditën e sotme një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Xhafaj takoi Drejtorin e Përgjithshëm...
video

Ekskluzive: Gazetari hulumtues, Sali Berisha ka zhdukur Remzi Hoxhën dhe ka vrarë Azem Hajdarin...

Gazetari Artan Hoxha është përplasur për here të parë në TV me ish-Kryeministrin Sali Berisha, pas shumë akuzave që Berisha kishte hedhur ndër vite...

Plazhi i Shëngjinit zbukurohet nga bora (Foto)

Reshjet e borës kanë përfshirë pjesën më të madhe të Shqipërisë. Situata më e rënduar sa i përket qarkullimit rrugor shfaqet në veri-lindje dhe...

Shqipëria, e para në botë për numrin e bar-kafeve

Shqipëria përgjithësisht është nga fundi për çdo renditje, si p.sh. për të ardhurat për frymë, për cilësinë e ajrit, për keqqeverisjen, për ambientin për...

Na ndiqni

171,918NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vdes gazetari Naim Haxhosaj

Gazetari Naim Haxhosaj ka vdekur mbrëmjen e sontme. Haxhosaj ka qenë gazetar në Jeta në Kosovë, në gazetën “Koha” dhe së fundi ka qenë i...

Lojtari i Milanit shuplakë gjyqtarit në birë të veshit

Gjyqtari i ndeshjes së sotme të Serisë A mes Genoas dhe Milanit ka marrë një shuplakë të papritur nga ylli brazilian i kuqezinjve. Lucas Paquetá,...
video

Defenderi i ri me motor 525 kuajfuqish

Land Rover Defender 110 ka një origjinë modeste, një model i dizajnuar për të shërbyer si një automjet për çdo terren i cili mund...