Dieta ushqimore për parandalimin Kancerit të gjirit,

Deri tani provat thonë po. Ka faktorë rreziku që nuk mund të kontrollohen, siç është mosha apo trashëgimia gjenetike, por ekzistojnë edhe faktorë të...

Pesë mënyra për të forcuar trurin

Shkencëtarët ende tentojnë të deshifrojnë shumë sekrete të trurit: se si truri ynë përpunon informatat, si funksionin kujtesa, se si plaket truri dhe se...

Dylli i bletës mbronë lëkurën

Është tajitje e bletës punëtore nga gjëndrat e posaçme. Është i përbërë nga mjalti të cilin bletët e kanë ngrënë. Për të prodhuar një...

Uthulla

“Nga Xhabiri r.a. tregohet se Pejgamberi, alejhi selam, kërkoi nga familja e vet t'i sjellin për ushqim erëza, por ata i thanë: "Nuk kemi...

Truke të thjeshta për tu përdorur në jetën e përditshme

1. Kokrra rrushi të ngrira për të ruajtur pijet tuaja të freskëta.   Këto mund të përdoren për pije të cilat doni ti mbani...

Bateritë, rrezik për fëmijët

Numri i rritjes së fëmijëve që gëlltitin bateritë, sidomos nga bateritë rrethore, shton numrit e vizitorëve çdo vit dhe disa raste edhe në vdekje,...

Ja Ilaçet false të prodhuara në Kosovë (Foto)

Qytetarët e shumtë, të sëmurë, kur mjeku ua shkruan terapinë në ndonjë Qendër të Mjekësisë Familjare, ia mësynë farmacisë më të afërt. E aty,...

Turqia standardizon bakllavanë

Turqia ka standardizuar bakllavanë. Sipas këtij vendimi, bakllavaja standarde turke duhet ta ketë ngjyrën e saj të veçantë (të verdhë të artë), nuk duhet...

Disa bimë që shërojnë pagjumësinë

Para se te pini tableta per gjumë, provoni perzierjet e bimeve sheruese qe do t’ju ndihmojne te zhyteni ne gjume te thelle. Nuk arrini...

Hixhamja

Ç’është Hixhamja Hixhamja apo terapia e kupave është tërheqja e gjakut të keq nga trupi që ka shkaktuar një sëmundje të caktuar ose mund të...

Na ndiqni

170,120NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...