video

Si të bëni brum për pica (Video)

Hapi 1: Shkrini tharmin Shkrijeni tharmin dhe mjaltin në ujë të nxehtë dhe vendoseni mënjanë tasin. Hapi 2: Përziejeni brumin Kombinoje miellin dhe kripën në tasin e...

Aloe Vera – Gjashtë dobitë shëndetësore

Aloe vera është një bimë mjekësore e cila përdoret prej mijëra vitesh. Njihet për trajtimin e lëndimeve të lëkurës, por ka edhe disa efekte...

Vendet që pijnë më shumë qumësht

Finlanda ka konsumin më të lartë të qumështit për kokë banori. Qumështi merret nga gjëndrat e qumështit të gjitarëve. Fjala qumësht rrjedh nga fjala e...
video

Si ta paketoni valixhen në menyrën e duhur (Video)

Nëse ndonjëherë keni pasur probleme në mbylljen e valixheve, videoja jonë do t'ju tregojë se si mund të bëni maksimumin nga çdo centimetër -...
video

Si ti paketoni teshat për udhëtim (Video)

Kur udhëtojmë, është e rëndësishme që teshat të pakohen në mënyrë efikase, të organizuar dhe të zgjuar. Unë tregoj një metodë për të rrokullisur...
video

Ja si mundë ta bëni një aparat për Coca Cola,Fanta dhe Sprite në kushte...

Si të bëni aparat për 3 pije të ndryshme  në shtëpi. Në rastin tim, është Coca-Cola, Fanta dhe Sprite por ju mund të përdorni...

8 Gjërat që do të ndodhin me trupin tuaj nëse filloni të hani mjaltë...

Ne jemi gjithmonë duke u përpjekur për të gjetur produktin e përsosur që mund të bëhet një pilulë magjike për trupin tonë, ndërsa gjithashtu...

Mënyra më e shpejtë për të hequr kockat e peshqve dhe lëkurën (Video)

Mënyra më e shpejtë për të hequr kockat e peshqve dhe lëkurën! /Kumti.com
video

Kjo mund të jetë pica më e mirë në Amerikë … dhe është bërë...

Piceria Zume, po përpiqet të bëjë  picen më fitimprurëse përmes robotikës Në një kuzhinë të pasur me të gjitha elemntet e duhura të picerie moderne,...

Na ndiqni

171,918NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vdes gazetari Naim Haxhosaj

Gazetari Naim Haxhosaj ka vdekur mbrëmjen e sontme. Haxhosaj ka qenë gazetar në Jeta në Kosovë, në gazetën “Koha” dhe së fundi ka qenë i...

Lojtari i Milanit shuplakë gjyqtarit në birë të veshit

Gjyqtari i ndeshjes së sotme të Serisë A mes Genoas dhe Milanit ka marrë një shuplakë të papritur nga ylli brazilian i kuqezinjve. Lucas Paquetá,...
video

Defenderi i ri me motor 525 kuajfuqish

Land Rover Defender 110 ka një origjinë modeste, një model i dizajnuar për të shërbyer si një automjet për çdo terren i cili mund...