60 vjet burg për hakerin nga Florida

Hakeri nga Florida, Kristopher Çanej, rrezikon dënim me 60 vite burg, pasi që është deklaruar fajtor për ‘thyerjen’ e e-maileve të personaliteteve të famshme, duke përfshirë yjet, si Scarlett Johansson dhe Mila Kunis.


Gjykatësi i rastit, Xhejms Otero, ka thënë se nuk e ka të qartë pse 35-vjeçari ka vazhduar të thyejë adresat elektronike dhe ka ndërhyrë në jetën private të njerëzve, kur ka qenë i arrestuar për të njëjtën gjë në të kaluarën.
Çanej është arrestuar pas një hetimi 11 mujor, pasi e kishin paraqitur rastin në polici Johanson, Kunis dhe Kristina Agilera.
Të përkujtojmë, se disa fotografi lakuriqe të Johanson ishin publikuar në internet pasi Çanej ia kishte hakuar telefonin.
Për veprimet e tij, hakeri mund të dënohet me 60 vite burg dhe 2.5 milionë dollarë./albtime/kohaislame

Artikulli paraprakBerisha: Problemi i patates nga Kosova u krijua për qëllime të ulëta politike
Artikulli vijuesRexhepi: Revanshizhëm i pakuptimtë i Serbisë