A ju kujtohet siriani që preku zemrat e të gjithëve? I ka ndodhur diçka e tmerrshme në Spanjë

0
1887

Gazeta spanjolle ‘El Confidencial’ ka publikuar një informacion për refugjatin sirian Osama Abuld Mohse në numrin e së dielës, dhe për fat të keq, ky informacion nuk është aq i mirëpritur.
Rreth një vit më parë, Osama Abdul Mohsen dhe familja e tij ishin lajm kryesor në mediet botërore.

Historia e tyre përshkroi botën virale, pas goditjes që morën nga një gazetare hungareze derisa po kalonin pikën kufitare.

Pas asaj video, familja e Mohsenit ishin ftuar për të jetuar në Spanjë, dhe Mohsenit që ishte trajner i ishte besuar një punë nga ana e Federatës së Futbollit të Spanjës.

Historia e tyre u bë edhe më e madhe kur u ftuan nga presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, për të ndjekur stërvitjet e Realit, për të parë dhomën e trofeve e për të ndjekur një ndeshje nga zona VIP, shkruan lajmi.net.

Por një vit nga kjo histori, gjërat për Osama Abdul Mohsen nuk janë duke shkuar mirë.

ss_1476681960-1404853