Abazi: Gjykata Speciale ka ardhur si rezultat i kapjes se shtetit

Haki Abazi nga Rockefeller Brothers Fond thotë përmes një statusi në rrjetin social facebook se Gjykata Speciale ka ardhur si rezultat i kapjes se shtetit dhe sistemit te drejtesise veqanerisht dhe tradhetise ndaj partnereve te koalicionit.Kumti.com

Postimi i plotë:

Gjykata Speciale ka ardhur si rezultat i kapjes se shtetit dhe sistemit te drejtesise veqanerisht dhe tradhetise ndaj partnereve te koalicionit. Po te kishte sistem te drejtesise sigurisht qe moti Hashimi Thaci dhe shume nga PRONTO klani do te ishin ne banken e akuzuareve per krimet e bera gjate dhe pasluftes kunder veprimtareve dhe aktivisteve te LDK dhe privatizimin kriminal te ekonomise dhe resurseve te vendit. Koha eshte me tregu si u vrane patriotet dhe si u bene milionat.

 

Artikulli paraprakCili është dallimi mes Mbretërisë së Bashkuar, Britanisë së Madhe dhe Anglisë?
Artikulli vijuesMercedes shpërblen punonjësit me nga 5.700 euro