Ambasadori Libian në SHBA: Libia ka nevojë për Amerikanët

0
220

Ambasadori libian në SHBA, Ali Suleiman Aujali theksoi të mërkurën se vendi i tij kishte gjithmonë nevojë për ndihmën amerikane duke dënuar ashpër dhunën që i ka kushtuar jetën katër amerikanëve duke përfshirë dhe ambasadorin amerikan në Libi.

Ambasadori theksoi para shtypit në Uashington se qeveria do të bënte të pamundurën për gjetjen e përgjegjësve të sulmit të përgjakshëm që i kushtoi jetën ambasadorit, Christopher Stevens.

”Populli amerikan na ka ndihmuar gjatë luftës dhe revolucionit, ne kemi nevojë për këtë ndihmë, gjatë luftës dhe gjatë paqes”, shtoi ambasadës gjatë një konference shtypi./trt/kohaislame