Arabi Saudite: Humbin jetën 15 dhe lëndohen 47 egjiptianë gjatë në Medine

0
176

Burimet informative njoftuan për vdekjen e 15 egjiptianëve dhe lëndimin e 47 të tjerëve si pasojë e një zjarri në Medina.
Sipas një njoftimi të Sky News, një vatër zjarri në Medina ka marrë jetën e 15 pelegrinë egjiptianë dhe ka lënduar rëndë 47 prej tyre. Nga ana tjetër televizioni Arabia në edicionin informativ të tij bëri të ditur se zjarri ka rënë në një hotel në lindje të qendrës së qytetit Medina në orën 02:33 në kohën kur në hotel gjendeshin 700 pelegrinë të vendeve të ndryshme.