Basha: S’ka zgjedhje të lira e të ndershme me Ramën kryeministër

Partia Demokratike është e vendosur në idenë e saj se zgjedhjet e ardhshme nuk mund të bëhen me kryeministër Edi Ramën.

Në një deklaratë për mediat, kreu i opozitës Lulzim Basha tha se Rama nuk mund të ndalë betejën e opozitës për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

“Edi Rama me një grusht mercenarësh mediatikë po përpiqen të shpikin fijen e kashtës në PD për tu kapur si i mbyturi. E njëjta intrigë që i doli huq në planin e tij për të kapur drejtësinë duke përjashtuar opozitën.

Të njëjtat mendje të prishura që mbështetën “të sëmurin e Tiranës” kundër konsensusit për reformën në drejtësi sepse ashtu do të përçante opozitën”, – tha Basha.

Ai shtoi se nuk ka zgjedhje me Edi Ramen kryeministër dhe me langot e tij të korruptuar e të bërë njësh me krimin dhe drogën.

“Vendimi është marrë. Është një vendim popullor i pakthyeshëm. Zgjedhje te lira dhe te Ndershme vetëm pa Edi Ramën kryeministër”, – deklaroi Basha. /tesheshi

Artikulli paraprakÇfarë mund të shkaktojnë ushqimet e përgatitur në mikrovalë?
Artikulli vijuesÇavuşoğlu: Stambolli është qyteti i heronjve dhe trimave