Bie sistemi i pasaportave amerikane për 2 orë

Kompjuterët e tavolinave të emigracionit në aeroportet e ndryshme të Shteteve të Bashkuara u rrëzuan për rreth dy orë të hënën, duke shkaktuar linja të gjata për udhëtarët që hynë në SHBA pas pushimeve të fundvitit, sipas Doganave dhe Mbrojtjes së Kufirit dhe postimet në mediat sociale.transmeton Kumti

Ndërprerja e sistemit të përpunimit filloi në orën 7:30 të mëngjesit. EST dhe u zgjodh rreth orës 9:30 EST, tha agjencia e doganave në një deklaratë. Të gjitha aeroportet u rikthyen në linjë pas kohës së pritjes për udhëtarët që ishin më të gjatë se zakonisht, tha ai.

“Në këtë kohë, nuk ka indikacione se ndërprerja e shërbimit ishte e keqe në natyrë,” tha agjencia. Ai nuk dha shpjegime për ndërprerjen dhe tha se udhëtarët u përpunuan duke përdorur procedura alternative.transmeton Kumti

Udhëtarët që hynë në Shtetet e Bashkuara nga fotografitë jashtë vendit vendosën në mediat sociale të linjave të gjata në Aeroportin Ndërkombëtar John F. Kennedy në Nju Jork dhe në Aeroportin Ndërkombëtar të Hartsfield-Jackson Atlanta.

“Askush nuk është duke kaluar imigracionin e JFK Airport për orën e fundit. Linja është disa 100 të thella. Duket sikur sistemi i tyre ka rënë plotësisht. Gëzuar Vitin e Ri! “, Tha Jessica Yang, një menaxher programi në Microsoft, në një postim në Twitter.

Aeroportet e tjera, duke përfshirë Aeroportin Ndërkombëtar të Denverit, thanë gjithashtu se ishin të prekura. Një ndërprerje e ngjashme kompjuterike ndodhi një vit më parë.

“Operacionet që kthehen në normale si çështja e kompjuterit @CustomsBorder zgjidhen. Çështja ndikoi në aeroportet e tjera të SHBA. Faleminderit për durimin tuaj, “tha Aeroporti Ndërkombëtar i Miami në një post në Twitter./Kumti.com

Artikulli paraprak22 ndërtesat më të bukura në botë, sipas arkitektëve
Artikulli vijuesSi mendon kompania më e mençur në botë për të investuar në startups