Breza nën rrethimin e policisë

Shkup, 2 maj – Fshati Brezë në Karadakun e Shkupit i banuar kryesisht me shqiptarë është duke u mbajtur nën rrethim në që nga ora 16:00. 

Banorë të këtij fshati kanë njoftuar se policë të shumtë të zbarkuar me helikopterë janë duke patrulluar nëpër fshat, ndërsa nuk dihet se cila është arsyeja e këtij aksioni. 

Policia nuk ka dhënë ndonjë arsyetim, por dyshohet se ky aksion ka lidhje me arratisjen e djeshme të dyshuar për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovcës.

Artikulli paraprak6 femra dhe gruaja 60 vjeçare në mesin e të arrestuarve
Artikulli vijuesGropa mbi të cilën nuk lejohet fluturimi i avionëve