Çaj trëndafili dhe meditim për ta kaluar depresionin

Luhatja emocionale vjen kryesisht si pasojë e shëndetit jo të mirë të zemrës, mëlçisë, shpretkës dhe qarkullimit jo të mirë të gjakut.
Mjekësia alternative e klasifikon depresionin në dy kategori: keqfunksionim të qarkullimit dhe të organeve. Një stil jetese i shëndetshëm përmirëson ndjeshëm cilësinë e jetës psh, rutina e përditshme, ushqimi i shëndetshëm, ushtrimet fizike, gjetja e kohës për kënaqësitë e ndryshme dhe evitimi i të qëndruarit vetëm dhe të izololuar.

Shërimi shpirtëror është gjithashtu thelbësor për trajtimin e depresionit që kërkon kultivimin e durimit si psh, përmes meditimit.

Edhe çaji shëron depresionin:

Çaj trëndafili:

Merrni petalet e një trëndafili të freskët dhe futini në ujë të zier për 5 minuta. Më pas shtoni xhenxhefil, lëkura të thara portokalli, mana goji dhe hide sipas dëshirës, mund t’i shtoni në fund mjaltë.

Artikulli paraprakLulja e lotusit në mjekësi
Artikulli vijuesSi të mbrohemi nga kanceri sipas Dr. Brownstein