Thursday, March 23, 2023

Çfarë po bënë ti për botën?

0
Të gjithëve neve na kujtohet kampanja e janarit, ku dy të rinj kishin sulmuar redaksinë e revistës Charlie Hebdo dhe kishin vrarë 12 veta,...

Raport: Lista e zezë e faqeve islamofobe shqiptare on-line

0
(Lista e zezë e faqeve islamofobe on-line- si dhe një përmbledhje të shkurtër mbi termin dhe kohën e shfaqjes së këtij termi.) Në vijim do...

Gazetarja që “polli” artikullin e NYT për radikalizmin në Kosovë nuk është amerikane, por...

0
Gazetarja Carlotta Gall, që "polli" artikullin e NYT për Kosovën, në të cilin artikull ajo e përshkroi Kosovën si çerdhe të radikalizmit dhe terrorizmit...

Gjeopolitika e rënies së çmimit të naftës

0
Në gjeopolitikën e prodhimit të naftës parashikimet janë me rrezik. Sado i rëndësishëm që është, çmimi i naftës bruto nuk është kurrë faktori i...

Adriatik Kelmendi veshi bre ti tirqet?!

0
Kohë pas kohe nga disa njerëz tek populli ynë shahet veshja arabe pa nevojë, thua se veshja arabe është fajtore për katandisjen dhe varfërinë...

Fjalët e Kim Mehmetit po dalin për çdo muaj, por a ka kush i...

0
Para disa viteve në një pyetje provokative nga një gazetarë Maqedonas shkrimtari Kim Mehmeti i është përgjigjur ashtu si e meritoi gazetari, Në pyetjen se...

Rrethimi i Qabes: kur ekstremistët merrnin peng vendin më të shenjtë të botës islame

0
Ishte mëngjesi i datës 20 Nëntor 1979, kur Qabja (Mesxhid Al-Haram) në Mekë, vendi më i shenjtë i botës islame, u sulmua dhe u...

A mos rastësisht janë arabët fajtor për mos liberalizimin e vizave?

0
Dje Kosova ka marrë një lajm të hidhur, në mesin e plotë lajmeve të tilla. As ky vit që po mbyllim e as ai...

Ambasadori Amerikan Donald LU në XHAMI (nuk i pengon ISLAMI)!

0
Ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu, vizitoi të mërkurën qytetin e Librazhdit, ku u prit nga deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla. Gjatë vizitës së...

Turqia si faktor shkatërruese e ëndrrave Anglo-Franceze !!

0
Savash VELIU Lojrat mbi Turqinë janë cikrime momentale që sjellin zëra dhe dukuri mashtruese në opinion të gjër që bëjnë Turqinë të mos shoh fotografin...