Dallimi mes virusit, krimit, kalit Trojan dhe Spyware

Problemet e kompjuterit nuk kanë fund, dhe një nga problemet më të rrezikshme janë atë që quhen Malware. Format e tyre mund të jenë...

Galaxy S IV manovrohet me anë të syve

Celulari i fundit i Samsung do të jetë në gjendje që të shohë atë se çfarë po sheh përdoruesi i celularit. Samsung Galaxy S...

“Facebook”, zilia dhe palumturia

Shkencëtarët vërtetuan se përdorimi i rrjetit më të madh social në botë “Facebook” i bën njerëzit të pakënaqur. Për çdo gjë është fajtore ndjenja...

APPLE DËSHIRON DOMENIN IPAD3.COM

Kur Apple lëshoi tabletin e vet të fundit, ai nuk u emërua si iPad 3, por në vend të kësaj ata e quajtën tabletin...

“Wi-Fi pasiv” do të mund ta zvogëlojë harxhimin e energjisë

Inxhinierët nga Universiteti i Uashingtonit kanë prodhuar një tip të ri të harduerit Wi-Fi, i cili përdor një energji 10.000 herë më të vogël...

Audi TT clubsport turbo me 600 kuaj fuqi

Audi prezanton modelin TT clubsport turbo, një model i cili zotëron adopton motorin bi-turbo me 5-cilindra, 2.5-litra TFSi dhe sistemin turbo electric që i...

Škoda Fabia me paketë të re

Kompania Škoda ka publikuar programin e saj të plotë për prezantim në vjetorin e 34-të të ngjarjes Wörthersee (mbledhja e kompanive Tuner), në Austri....

Çdo gjë që duhet të dini rreth Bitcoin

Teknologjia ka hyrë mes nesh, ka një kohë të gjate që na është mbështjellë koka me lajme rreth Bitcoin. Është një temë e nxehtë...

Si të kursejmë baterinë e smartphone

Shkarkimi i shpejte i baterisë se smartphone është kthyer tashme ne një problem për ditët e sotme, por jo vetëm për përdoruesit e tyre,...

Retina në Windows 8

Microsoft në Windows 8 synon të përfshij përkrahjen për ekranet e tabletëve rezolucioni i të cilëve do të jetë konkurrent me ekranet “retina” të...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...