Ja çfarë i ndodh profilit tuaj në Facebook nëse ju vdisni…

Nëse vdisni, një prej shumë gjërave të tjera që mund të lini mbrapa në këtë jetë është edhe llogaria juaj në Facebook. Facebook raportohet se,...

Kujdes, ju po e mbushni gabimisht telefonin tuaj!

Duhet të pranojmë që bateria dhe kohëzgjatja e saj përbëjnë një kriter të rëndësishëm në momentin kur duam të blejmë një pajisje të re...

iPhone ka një tastierë sekrete të cilën askush nuk e ka zbuluar deri tani!

Si duket, Apple ka dizajnuar një tastierë për përdorim me një dorë në iOS dhe askush nuk e ka zbuluar deri më tani. Zbulimi është...

Të varur nga përdorimi i telefonave të mençur dhe internetit

https://www.youtube.com/watch?v=bBJBCPIosFc Telefonat e mençur dhe interneti konsiderohen domosdoshmëri e kohës. Arritjet e reja teknologjike kanë krijuar varësi sidomos te të rinjtë. Disa të rinj të...

Nëse e fshini këtë aplikacion në iPhone, do të zgjasni jetën e baterisë për...

Nëse ju fshini një aplikacion në iPhone, do të zgjasni jetën e baterisë për 15%. Për fat të keq, nëse jeni duke pritur që të...

15 gjëra që nuk e keni ditur se mund t’i bëni me ‘Messenger’

Më shumë se 900 milionë njerëz përdorin Messenger, produktin e bisedave të Facebook, çdo muaj. Për ti bërë njerëzit që të kthehen sërish, kompania ka...

Pse njerëzit përpara nuk buzëqeshnin kur dilnin në foto?

Secili nga ne ka parë foto të vjetra, ku prindërit apo gjyshërit tonë nuk ishin të buzëqeshur kur dilnin në foto. Disa mendojnë për...

Prodhohet sexhedeja e cila e gjen vetë drejtimin e kiblesë (VIDEO)

VIDEO 1 https://www.youtube.com/watch?v=GMmkH4hqgmM   https://www.youtube.com/watch?v=3xkCSfFqRQQ    

Lamtumirë çelësa dhe fjalëkalime

E ardhmja pritet të eleminojë çdo lloj bezdie si çelësat që mezi i gjejmë apo fjalëkalimet e kompjuterave të cilët gjithmonë harrohen. Një grua nga...

Hoxhaj: Kujdes nga Viber – mbledh të dhënat nga telefonat tuaj

Mentor Hoxhaj, mbikëqyrës shtetëror në Agjencinë për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, sonte në emisionin Puls të KTV-së publikoi të dhëna për të cilat...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...