Amazon, 38 për qind rritje të të ardhurave

Gjigandi amerikan në tregtinë elektronike Amazon, në tremujorin e fundit të vitit të kaluar ka shënuar rritje të të ardhurave për 38 për qind...

Ekspertёt zbulojnë probleme tek sistemi i sigurisë së kompjuterëve dhe smartfonëve

Kompjuterё, smartfonё apo servera kanё nё mbarё botёn mikroprocesorё. Dega e teknologjisё po punon me intensitet pёr t'i bёrё mё tё sigurtё kompjuterёt, smartfonёt...

SAMSUNGU PRODHON SNAPDRAGONIN

Procesori i ri Snapdragon S4 i Qualcomm, i punuar me procesin 26-nanometërsh, është bërë aq i popullarizuar sa që kompania TSMC, e cila merret...

Assange: Interneti është i rrezikshëm dhe di më shumë për ne se nënat tona

"Ata që na përcjellin dinë më shumë për ne, se ne për veten tonë”, ka thënë Julian Assange në një intervistë për botuesin serb...

Hakerët shija thyejnë llogaritë e Skype

Faqet e shërbimit të IP-telefonisë së Skype janë thyer nga hakerët shiit te grupit "Ushtria elektronike siriane".Ata kanë vendosur në faqet e thyera njoftimin...

GOPRO HERO3

Është mbretëreshë e këtij versioni të kamerave. Tregoj dhëmbet përsëri, këtë herë me edicon të ri dhe më të avancuar se kurrë më parë...

Samsung i përgjigjet Apple me Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge (FOTO)

Samsung ka zbuluar modelet e fundit të telefonave të mençur të linjës së saj të famshme Galaxy, përkatësisht modelet Galaxy S6 dhe Galaxy Edge,...

Nuk ndalet BMW, ja ku vjen X7

Gjigandi i prodhimit të automobilave BMW nuk njeh kufij. Së fundmi gjermanët kanë publikuar modelin e tyre të ri BMW X7. Ky model do të ketë...

Si të jeni kompani mediale

Në ditët e vjetra, gjërat ishin më thjeshtë. Por, ka mënyra jo të shtrenjta për të reklamuar produktin tuaj, së paku gjersa pranoni një...

12 mënyra të thjeshta për të kuptuar nëse kompjuteri juaj është hakuar (FOTO)

Sulmet kibernetike ndodhin shumë shpesh, dhe të gjithë janë të shqetësuar për sigurinë e të dhënave të tyre. Për të parandaluar vjedhjen e fjalëkalimeve...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...