Si mund të mësoni dhe përfitoni njohurit e reja falas, nga 37 faqe në...

Padyshim, përfitimi i njohurive të reja kërkon investime në shkolla dhe kurse të ndryshme. Secila nga këto investime ka një kosto e cila ka...

Ja se si mund ta gjeni hyrjen e nje shteti për thirrje telefonike

Secili prej shteteve e ka kodin e vet per thirrjet internacionale. Nese doni ta beni nje thirrje telefonike ne ndonje shtet skandinav psh. ateher...

Google të blejë domeinet .google dhe .youtube?

A do ta shohim së shpejti domeinin .google së shpejti? Një domein tjetër .youtube? Google pranoi që kishte aplikuar për përdorimin e TLD-ve të...

Edhe Azerbajxhani – fuqi kozmike

Azerbajxhani në shkurt të këtij viti do të nxjerrë në orbitë satelitin e tij të parë të telekomunikacionit. Për këtë njoftoi ditën e martë...

Pajisjet Android fitojnë aksione, bien ato të Apple

Një raport i fundit nga Strategy Analytics ka thënë se tabletët Android po fitojnë për qindje në treg në krahë të Apple.Në fund të...

Adobe nuk do të krijoj Flash Player për Android 4.1 (Jelly Bean)

Pajisjet e reja me sistem operativ Android 4.1 Jelly Bean, përfshirë dhe tabletin e Google Nexus 7, nuk do të kenë të instaluar Flash...

Suedezët kanë shpikur se si të ngrohim pa pagesë shtëpinë: E gjithë bota është...

Nuk duhet të çuditeni përse ky shtet shumë shpejt do të mund të bëhet nr. 1 ekologjik. Dikush ngrohet me dru, dikush me gaz,...

Super-programi që iu ofrua Shërbimit Inteligjent Shqiptar për të përgjuar popullin

Prej tetorit të vitit 2013, një kompani e huaj ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me disa zyrtarë shqiptarë të interesuar për të blerë...

Si të bllokoni Ueb faqet pornografike në kompjuterin tuaj

Nëse keni fëmijë në shtëpi të cilët kalojnë një pjesë të madhe të kohës duke shfletuar në Internet, atëherë ekziston mundësia që ata të...

TRANSFORMER PAD INFINITY

Apple, me sa duket, nuk është e vetmja kompani që mund të ofroj shumë pikselë në ekrane të përmasave normale. Tableti i ri i...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...