Kosovarët, prijnë të parët në Europë për internet

Kosovarët ua kalojnë gjermanëve, francezëve e shumë evropianëve tjerë për internet. Qyetarët më të varfër në Evropë e përdorin internetin më shumë se të...

May do ta rregullojë shitblerjen e bitcoin

Kryeministrja e Britanisë Theresa May u zotua se do ta marrë ‘shumë seriozisht’ nëse do të hartohen rregullat e reja mbi shitjen dhe blerjen...

Soros sulmon Google dhe Facebook: i keni ditët e numëruara

Investitori George Soros lëshoi një sulm të ashpër mbi gjigantët e teknologjisë në Samitin e Davosit të enjten, duke i quajtur ato monopole që...
video

Unaza që zëvendëson të gjithë çelësat, kredit kartelat, fjalëkalimet (Video)

Token është një unazë identiteti me një sensor gjurmë gishtash që zëvendëson të gjithë çelësat, kartat dhe fjalëkalimet tuaja./Kumti.com https://www.youtube.com/watch?v=hhvNr3nJ2OA&feature=youtu.be

Revolucioni dixhital?

Në gjysmën e dytë të shekullit të 20-të, jeta u transformua anembanë botës pasi teknologjia dixhitale u përhap shpejt dhe u bë më e...

Çka është ZIP Kodi?

ZIP qëndron për Planin e Përmirësimit të Zonës dhe është një formë e kodit postar që përdoret që nga viti 1963 Kodi ZIP është një...
video

Kalashnikov shpalos makinën elektrike të fluturimit

Është mundësuar nga një grup prej gjashtëmbëdhjetë helikave, aplikimet e saj mund të përfshijnë zbulimin, komunikimin dhe detyra të tjera./Kumti.com https://www.youtube.com/watch?v=UR6K6hARevo

Mos bleni një makinë të re nëse nuk ka këto 4 sisteme të sigurisë

Në ditët e sotit, makinat e reja vijnë me mjaft sisteme dhe tipare ndihmëse për shoferët. Disa nga këto tipare të teknologjisë janë me të...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...