Samsung ndalon shitjet e Note 7

0
Duhej të hidhej në treg pikërisht ditën e sotme, por një e papritur ka detyruar Samsung që të shtyjë me të paktën dy javë...

Këto 10 veprime ju harxhojnë baterinë e telefonit pa e kuptuar

0
Smartphone-t janë një zgjidhje e mirë komunikimi, informimi dhe argëtimi, por kanë një të keqe, u bie bateria shumë shpesh dhe ti duhet pothuajse...

Mbi 30 milionë telefona me NFC

0
Vitin e kaluar shumë telefona të mençur mobil të cilët mbështesin teknologjinë e pagesave mobile, NFC, janë lansuar në treg, dhe tani një raport...

Super bisha Range Rover Sport arrin të ngjitet në 999 shkallët e malit Tianmen(Foto/Video)

0
Një Range Rover Sport elektrik ka arritur të ngjitet rrugës së tij drejt parajsës, duke u bërë kështu vetura e parë e dedikuar për...

Për ata që e përdorin tej mase Facebook-un, ka lajme jo të mira

0
Përdorimi i madh i rrjeteve sociale mund të ndikojë në aftësitë tuaja morale dhe njohëse, ka gjetur një studim. Një hulumtim tregon se njerëzit të...

Zbulim në Britanine e Madhe, shpikja e celularit daton në vitin 1922

0
Londër, Britani e madhe, 28 Maj NOA - Shpikja e telefonit celular mund të lidhet me vitin 1922 dhe kjo pasi është parë përdorimi...

Prindër ky aparat mban fëmijët larg internetit

0
Për prindërit, fëmijët e të cilëve janë të varur nga interneti, apo për të ruajtur vëmendjen e të ftuarve në një darkë, kjo është...

Mercedes mban primatin në tregun e makinave të luksit

0
Kompania gjermane e automobilave Mercedes-Benz mbajti pozitën udhëheqëse botërore në botë për të tretin vit radhazi kur është fjala për shitjen e makinave luksoze...

Specifikat e Samsung Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge

0
Samsungu ka lansuar zyrtarisht telefonat e rinj, Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge. Siç pritej, telefoni i ri Galaxy S7 vjen me ekran 5.1-inç me...

Pse kripto-valutat po e humbin vlerën?

0
Për disa ditë, i gjithë tregu i krizës në valutë është nën presion ekstrem. Por cilat janë arsyet për një korrigjim të tillë? Duket sikur...