Amazon, 38 për qind rritje të të ardhurave

Gjigandi amerikan në tregtinë elektronike Amazon, në tremujorin e fundit të vitit të kaluar ka shënuar rritje të të ardhurave për 38 për qind...
video

Me këtë armë mund të rrëzoni çdo dron (Video)

Një kompani në kantonin Graubunden të Zvicrës ka paraqitur një armë e cila është e dizajnuar për t’i rrëzuar dronët e vegjël. Arma është e...

Cili është ligji për konservimin e masës?

Ligji i Ruajtjes së Mases është një koncept themelor në kimi Ligji i Ruajtjes së Meshës është parimi që pohon se as transformimi fizik as...

Çka është metoda shkencore?

Ibn Al-Haytham besohet të jetë personi i parë që ka përdor metodën shkencore. Metodat shkencore na ndihmojnë në procesin e të kuptuarit të asaj që...

Kosovarët, prijnë të parët në Europë për internet

Kosovarët ua kalojnë gjermanëve, francezëve e shumë evropianëve tjerë për internet. Qyetarët më të varfër në Evropë e përdorin internetin më shumë se të...

May do ta rregullojë shitblerjen e bitcoin

Kryeministrja e Britanisë Theresa May u zotua se do ta marrë ‘shumë seriozisht’ nëse do të hartohen rregullat e reja mbi shitjen dhe blerjen...

Soros sulmon Google dhe Facebook: i keni ditët e numëruara

Investitori George Soros lëshoi një sulm të ashpër mbi gjigantët e teknologjisë në Samitin e Davosit të enjten, duke i quajtur ato monopole që...
video

Unaza që zëvendëson të gjithë çelësat, kredit kartelat, fjalëkalimet (Video)

Token është një unazë identiteti me një sensor gjurmë gishtash që zëvendëson të gjithë çelësat, kartat dhe fjalëkalimet tuaja./Kumti.com https://www.youtube.com/watch?v=hhvNr3nJ2OA&feature=youtu.be

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...