Tuesday, March 21, 2023

Vdes në burg Farid Ismaili

0
Një nga liderët e lëvizjes "Vëllazëria Musliman" ka vdekur të mërkurën, thonë burime nga sigurimi i burgut. Ai po mbahej në burg me shumë...

Ushtria egjiptiane falënderoi Arabinë Saudite për përkrahjen

0
Shefi i ushtrisë së Egjiptit, Gjen.Abdul Fattah el-Sisi, ka falënderuar Mbretin e Arabisë Saudite, mbretin Abdullah, për përkrahjen në këto “orë të krizës”, transmeton...

Brahimi: Asgjë thelbësore në bisedimet për Sirinë

0
Ndërmjetësi i OKB-së, Lakhdar Brahimi, deklaroi se nuk pret që të arrihet “diçka thelbësore” në raundin e parë të bisedimeve për Sirinë, përpara se...

Ushtria çlirimtare ka arritur një sukses të madh duke marrur në kontroll aeroportin kryesor...

0
Ushtria çlirimtare, ka arritur një sukses ushtarak shumë të rëndësishëm, që ka të bëjë me marrjen në kontroll të aeroportit ushtarak në periferi të...

Lauren Booth: “Erdogan, lideri më i guximshëm në mesin e muslimanëve”

0
Gazetarja dhe shkrimtarja angleze Lauren Booth duke treguar se me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan janë njohur në Ankara ajo tha “Mendoj se është...

Asadi bën propagandë që kryengritësit të cilësohen terroristë

0
Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, iu drejtua zyrtarisht Këshillit të Sigurimit në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, me një kërkesë për të klasifikuar lëvizjen...

Taxhikistani tronditet nga tërmeti 7.2 shkallësh

0
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 shkallë Rihter goditi sot Taxhikistanin. Tërmeti goditi në orët e hershme të mëngjesit, dhe u shënua 109 kilometra...

Gormez: “Në vatrat e Umetit ka rënë zjarri”

0
Kryetari i Çështjeve Fetare të Turqisë (Diyanet), Prof. Dr. Mehmet Görmez, në kuadër të vizitës së tij në Arabinë Saudite është takuar me ministrin...

Jordania ekzekuton dy militantët e burgosur të ISIS, në shenjë hakmarrje pas vrasjes së...

0
Pasi organizata terroriste ISIS ekzekutoi duke e djegur pilotin Muaz Safi el-Kesasibe, Jordania në shenjë hakmarrje ekzekuton militantët e burgosur të ISIS, Saxhide el-Rishavi dhe...

Turqia dënon ashpër sulmet e Rusisë ndaj civilëve në Siri

0
Ministria e Jashtme e Turqisë duke vënë në dukje se dënon ashpër sulmet ajrore të Rusisë në Siri ka theksuar se sipas dispozitave në...