Tuesday, March 21, 2023

Turqia fillon lëshimin e pasaportave biometrike sipas standardeve të BE-së

0
Duke filluar nga sot (1 nëntor 2016) do të fillojë dhënia e pasaportave të prodhuara sipas marrëveshjes së arritur ndërmjet Turqisë dhe Bashkimit Evropian...

Turqi – Avionët e telekomanduar tani me aftësi të vëzhgimit edhe në kushtet e...

0
Sistemi i ngarkesës së dobishme SARPER, mundëson që këta avionë të jenë më efikas edhe gjatë kushteve të pavolitshme të motit. Përfundoi me sukses projekti...

Biznesi botëror i mahnitur me qëndrimin e Erdoanit natën e puçit

0
“Natën e puçit ushtarak Turqia dha një provim të rëndësishëm në lidhje me demokracinë. Ne e ndoqëm me admirim qëndrimin që demonstroi Presidenti Erdoan...

Yıldırım kritika për deklaratat e kreut të Parlamentit Evropian

0
"Njëri nga Parlamenti Evropian, ka deklaruar se arrestimet në këtë gazetë janë vija e tyre e kuqe... Ne nuk shohim vijën tënde. Vijën e...

Ushtria e Irakut ndodhet vetëm 1 kilometër nga qendra e Mosulit

0
Sipas burimeve të sigurisë, forcat irakiane me autoblinda kanë hyrë lagjen Kokjeli, e cila gjendet një kilometër larg nga qendra e Mosulit. Trupat irakiane kanë...

Jemen: Nga sulmi ajror në burg – dhjetëra të vrarë

0
Nga Jemeni raportohet se së paku 60 vetë janë vrarë në një kompleks të burgut nga sulmet ajrore të kryera nga koalicioni i udhëhequr...

Kryeministri Yıldırım: Askush nuk mund të bëjë llogari për Turqinë

0
"Përderisa ky popull të jetë i pranishëm në këtë vend askush nuk mund të bëjë llogari mbi Turqinë. Ata që i bëjnë do të...

Akar: Ushtria turke, fortesë e pakalueshme e tradhtarëve

0
“Ushtria jonë duke përqafuar fortë parimin “Sovraniteti është pa kusht i kombit” është ngritur si një fortesë përballë qëllimeve tradhtare. Shembulli më i gjallë...

"Më 15 korrik patëm mundësinë të shikojmë se kush është mik dhe armik i...

0
"Një tjetër gjë e mirë që ndodhi pas 15 korrikut ishte se patëm mundësinë të shikojmë në mënyrë të qartë brenda dhe jashtë vendit...

Turqia feston 93-vjetorin e Republikës

0
Me rastin e 93 vjetorit të shpalljes së Republikës së Turqisë, zyrtarët e lartë shtetërorë të kryesuar nga Presidenti Recep Tayyip Erdoğan vizituan Mauzoleun...