"Situata në Turqi është më e mirë se në pjesën më të madhe të botës"

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot në Stamboll se situata në vendin e tij është shumë më e mirë se në pjesën më të madhe të vendeve të botës, veçmas në krahasim me Evropën, raporton Anadolu Agency (AA).

“Situata në Turqi është më e mirë se shumicën e vendeve në botë, veçmas në krahasim me Evropën. Përveç kësaj, vendi ynë është afër Afrikës Veriore, Lindjes së Mesme, Kaukazit dhe rajoneve tjera. Veçanërisht neve na interesojnë të gjitha ngjarjet në Siri dhe Irakun fqinj”, u shpreh Erdoğan

Artikulli paraprakTërmet në Shkodër
Artikulli vijuesBozdag: Gjermania të mos ndërhyjë në punët e brendshme të Turqisë