Wednesday, August 10, 2022

S’kanë strategji për veriun

0
Qeveria e Kosovës ende nuk ka një Strategji Gjithëpërfshirëse për Veriun, të cilën Komisioni Evropian po e kërkon nga tetori i vitit të kaluar....

Partia e Drejtësisë kandidon me Bujar Ademin në Ferizaj

0
Në mbledhjen e përbashkët të kryesisë së PD-së dhe kryesisë së degës së saj në Ferizaj, pas vendimit paraprak nga Kryesia e PD-së për...

NATO urdhëron KFOR-in t’i mbyllë rrugët alternative

0
Komanda e NATO-s në Napoli ka urdhëruar KFOR-in që t’i mbyllë të gjitha rrugët alternative në Leposaviq dhe Zubin Potok, të cilat i kanë...

Lëvizja "Bashkohu" denoncon pederastinë e qeverisë dhe diskriminimin e muslimanëve

0
Deklaratë për media Lëvizja "Bashkohu" denoncon pederastinë e qeverisë dhe diskriminimin e muslimanëve. Lëvizja "Bashkohu", e cila mbron vlerat fetare dhe kombëtare të popullit...

Delegacioni i Kongresit Amerikan në Kosovë më 3 dhe 4 prill

0
-Një delegacion i Kongresit Amerikan, i udhëhequr nga Kongresisti David Dreier, do të vizitojë Kosovën më 3 dhe 4 Prill. Ambasada e SHBA në...

Prokurori i antikorrupsionit, Nazmi Mustafi në burg

0
Shefit të Task-forcës kundër korrupsioni në Prokurorinë Speciale të Kosovës, Nazmi Mustafit i mbeti birra në gjysmë. Derisa ai ishte në njërin nga restorantet...

Krasniqi: Do t’i shkoj deri në fund SHIK-ut

0
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Florim Krasniqi ditë më parë në seancën e Kuvendit të Kosovës, propozoi themelimin e një Komisioni Parlamentar i cili sipas...

Policët e liruar flasin për arrestimin, janë urdhëruar të heshtin

0
Lajmi për lirimin e dy policëve u konfirmua sot në orën 13:00 nga Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Bajram Rexhepi, i cili...

Policët e arrestuar arrijnë në Kosovë

0
Dy policët kosovarë të cilët u arrestuan të shtunën nga xhandameria serbe në zonën në afërsi të pikës kufitare në Merdarë i janë dorëzuar...

Kompanitë e tenderëve dhe financuese të PDK-së

0
Pronarët e kompanive të afërta me njerëzit në pushtet, të cilët i kanë financuar gjatë fushatave elektorale, vazhdojnë të jenë financues të rregullt të...