Sot zyrtarizohet partia e Jakupit dhe Fatmirit

0
204

Deputeti Fatmir Limaj dhe kryeparlamentari Jakup Krasniqi sot në orën 17:00 në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë do ta zyrtarizojnë subjektin e tyre politik, të quatjur “NISMA PËR KOSOVËN”.

Subjektit të Limajt e Krasniqit pritet t’i bashkohen personalitete nga të gjitha partitë politike.
Themelimi i këtij subjekti politik nga Limaj dhe Krasniqi ka ardhur si rezultat i paknaqësive të shprehura ndaj zhvillimeve disavjeçare brenda PDK-së. /Ind/kohaislame