Bajgora mohon lidhjet me vahabi

0
  Në një raport të përpiluar nga eksperti, Stephen Suleyman Schvartz, i cili është drejtor ekzekutiv i “Qendrës për Pluralizëm Islamik” me seli në...

Pacolli shkeli ligjin kur firmosi për investime në Nigeri

0
Prishtinë, 28 mars – Behgjet Pacolli, duke përdorur bagazhin prej ish-presidenti dhe prej zëvendëskryeministri të Kosovës, me firmën e tij ka dhënë garanci se...

Gega: Salihu ma ofroi revolen ta vras Jusuf Gërvallën

0
  Hysen Gega, ish i burgosur politik, në një intervistë për Kosova Sot ka folur për aktivitetin e tij në emigracion në Gjermani dhe...

Falsifikatori i dokumenteve në hierarkinë e lartë të Qeverisë

0
Një veturë e vjedhur në Stokholm të Suedisë po kërkohej në gjithë botën nga Interpoli. Të gjitha të dhënat e saj ishin postuar në...