Rritja e pagave për zyrtarët, vendim për interesa personale

- Projektligji për pagat e funksionarëve publikë, siç duket ka zgjuar reagimin e shtresës punëtore. Ky projektligj, që është miratuar nga ekzekutivi dhe pritet...

Kaos në KEK, vetëm dy blloqe aktive

Sipas një njoftimi te KEDS momentalisht vetëm dy blloqe gjeneruese janë aktivë në KEK dhe si pasojë e kësaj po aplikohen reduktime të shpeshta....

Karl Bildt: Mosratifikimi i Demarkacionit, skandaloz

Në një postim në Twitter, Bildt, i cili në karrierën e tij politike është marrë me çështjen e Ballkanit, ka thënë se është skandaloze...

VV përmes Baraliut synon politizimin e institucioneve të pavarura (Dokument)

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosjes përmes komisioneve parlamentare po synojnë t’i marrin me militantë partiak institucionet e pavarura të shtetit siç është Gjykata Kushtetuese, Avokati...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...