Labënishti: Politikanët e kriminalizuar fajtor për katandisjen e kombit

0
Ish funksionari i BDI-së, Arben Labënishti në një postim të tij në facebook ka akuzuar klasën politike për gjendjen e katandisur në të cilën...

Llojani, fshati i trafikimit të refugjatëve

0
Rruga ballkanike e refugjatëve është një minierë e pasur për trafikimin e njerëzve. Si funksionon bashkëpunimi i shefave të mëdhenj, ndihmësve lokal dhe policëve...

Shqiptarët e Butelit: Nuk e dojnë as kryqin as Ali Ahmetin (Video)

0
Këshilltarë e BDI-së në komunën e Butelit thonë se do të ankimojnë vendimin për ngritjen e kryqit në rreth-rrotullimin e kësaj komune në drejtim...

Kastrioti i BESËS për mosvotimin e ligjeve të PSP-së: VMRO më të sigurtë i...

0
“E votuan Toni Naunovskin për kryetar të Komisionit për mbrojtje nga diskriminimi i njohur për qëdrimet e tij antishqiptare, lejuan që Milenko Nedelkovski i...

Granatohet ndërtesa e Qeverisë së Maqedonisë

0
Një eksplodim i fuqishëm ka ndodhur në ndërtesën e Qeverisë së Maqedonisë. Eksplodimi ka ndodhur rreth orës 21:00 dhe ka shqetësuar qytetarët, të cilët...

Ku jeni BDI?! – SKANDAL: Prefekti i VMRO-së komunën e bënë kishë, ai thotë...

0
Prefekti i VMRO-DPMNE-së i komunës së Kriva Palankës, Arsence Aleksovski po trondit Maqedoninë. shkruan Zhurnal. Ai në  hyrje të  komunës  po ndërton një  kishë  të  madhe...

Kryqi dhe shqiponja përplasin Oranën dhe Trajanovski

0
Shqiponja e vendosur disa ditë më parë në lagjen e Fushë Tophanës si dhe vendimi i Komunës së Butelit për vendosjen e një kryqi në...

“Qelia 2″, MPB publikon inicialet e personave të arrestuar dhe videon nga aksioni i...

0
Ministria e Punëve të Brendshme sot e ka kryer një hetim gjithëpërfshirës nën emrin e koduar “Keqlia 2″, me urdhër të prokurorit publik nga...

Zëdhënësi i departamentin të shtetit tregon se Gruevski nuk është takuar me Nuland

0
Në pres konferencën e djeshme me gazetarë në Departamentin amerikan të shtetit, zëdhënësit Xhon Kirbi i është shtruar pyetja në lidhje me vizitën e...

Ja cila do të ishte protesta më e sinqertë e BDI-së!

0
Protesta e BDI-së është absurde, joreale dhe iracionale. Vendimi i këtillë flet se raportet brenda koalicionit qeverisës nuk janë të sinqerta dhe mbështeten mbi...