Dibër, sot mbahen zgjedhjet për kryetarin e bashkisë

Për koalicionin qeveritar kandidon mjeku Muharrem Rama, ndërsa për koalicionin opozitar ish-deputeti i Partisë Demokratike Sherefedin Shehu Ka filluar sot procesi i votimit për zgjedhjen...

Selman el Aude nesër hutben e mban në qendër të Tiranës (Xhamia Et'hem Beu)

Njoftim! Të nderuar besimtarë! Në kuadër të vizitës së tij si i ftuar i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, thirrësi dhe mendimtari i njohur nga Arabia...

Kantieri çnjerëzor, si skllavërohen fëmijët në landfillin e Sharrës

Familjarët e 17-vjeçarit të vdekur dhe punonjësit e kompanisë “3R” shpk tregojnë se fëmijë, gra dhe burra u punësuan në shkelje të ligjit dhe...
video

Rama: Buxheti 2018 rrit investimet. Basha: Pastrim i parave të krimit

Teksa ka prezantuar buxhetin e vitit 2018 në seancën parlamentare të kësaj të enjteje, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ekonomia shqiptare po rritet...

Kush janë shqiptarët më të famshëm në botë? (Shejh Albani kuptohet nuk është në...

Kjo është "lista" e shqiptarëve më të famshëm në botë e që po shpërndahet në mediat tona, Dijetari i madh nga Shkodra (Shejh Albani) si...

Provokon piktorja shqiptare: Një myslimane me ferexhe, nudo dhe me armë

Piktorja shqiptare Meri File ka provokuar me një pikturë të saj, me të cilën prezantohet në edicionin e parë të ekspozitës “Realizëm ndryshe” që...

Fatos Lubonja mesazh për shqiptarët e Kosovës

Analisti i njohur nga Shqipëria, Fatos Lubonja ka deklaruar se protestat e fundit në Kosovës kanë pretekst për retorika patriotike. Ai në një prononcim...

Aeroporti shitet 90 milionë USD, kompania kineze: Synojmë zgjerimin

Konçensioni i Rinasit i është shitur për rreth 90 mln dollarë kompanisë kineze “Everbright Global Airport and Investment Fund”. Burime jozyrtare konfirmojnë për Top...

Vatikani e pranon, Visar Zhiti si përfaqësues të Shqipërisë atje

Vatikani ka pranuar propozimin e Ministrisë së Jashtme shqiptare për emërimin e Visar Zhitit si i ngarkuar me punë i Shqipërisë në Vatikan.   Ish-ministri...

Shifrat: Shqiptarët konsumatorë të mëdhenj ilaçesh

Familjet shqiptare 3.4 për qind të buxhetit të tyre mujor ja dedikojnë kujdesit për shëndetin, ndërsa familjet në Europë 3.9 për qind. Në Shqipëri sipas...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...