Publikohet raporti kombëtar për shëndetin e shqiptarëve

0
Është prezantuar sot në Tiranë Raporti shëndetësor kombëtar për shëndetin e shqiptarëve, një iniciativë e Institutit të Shëndetit Publik e mbështetur nga zyra e...

Xhamia e Namazgjasë “fiton” edhe një betejë në gjykatë!

0
Gjykata Administrative ka rrëzuar padinë e Institutit të Çështje Kombëtare dhe Shoqatës për Zhvillimin e Qëndrueshëm Eracional, të cilët kundërshtonin projektin për ndërtimin e...

TERROR NË TIRANË, 3 TRITOLE NË KATËR ORË

0
Aktet terroriste tronditin Tiranën. Dy shpërthime me eksploziv dhe një në tentativë u regjistruan në tri zona të ndryshme të kryeqytetit, brenda një harku...

“Nëse Shqipëria nuk është efektive kundër FETO-s, mund të akuzohet për financim terrorizmi”

0
Analisti dhe kolumnisti shqiptar, Dr. Ermir Gjinishi, vë në dukje se FETO është një botëkuptim doktrinar i deformuar me në qendër kultin e individit,...

80-vjeçari goditet nga treni i linjës Vlorë-Fier

0
Një 80 vjeçar ka humbur jetën mëngjesin e së enjtes, pasi është përplasur nga Treni i linjës Vlorë-Fier në vendin e quajtur Qafa e...

Jetimorja e parë në Tiranë

0
Rauf Bej Fico në mes gjatë inagurimit të strehës vorfënore. Gati një shekull më parë, në zyrën e nënprefektit të Tiranës trokiste një xhandar...

Kjo ndodh vetëm në Shqipëri: Lirohet nga burgu personi që i ka vrarë shtatë...

0
Adriatik Coli, një ndër anëtarët e “Bandës së Durrësit”, është liruar nga burgu. Ai ishte dënuar me burgim të përjetshëm për shtatë vrasje në vitin 2006....

Kostandin Xhuvani dënohet me 35 vite burg

0
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 35 vite burg Kostandin Xhuvanin, të akuzuar për katër vrasje.   Vendimi u dha nga Sokol Tona.  ...

Tregtia me pakicë, supermarketet e mëdha të zhytura në borxhe

0
Problemet me faturat e papaguara dhe si po zhvillohen pagesat me këste dhe shërbimet e përmbarimit për mbledhjen e borxheve. Furnitorët tërheqin furnizimet nga...

Shahini: Ministritë do të financojnë universitetet

0
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi në studion e Top Talk se ministritë kanë vendosur që të financojnë universitetet për kërkime shkencore. “Do të rritet...