Si të zgjidhni furçat për të pastruar ?

Ne treg gjeni çdo tip furçeje për të pastruar shtëpinë dhe çdo njëra ka një përdorim specifik. Në treg gjeni çdo tip furceje për te pastruar...

Si të ulim pluhurin në shtëpi

Pluhuri ne shtëpi është një nga problemet me te cilat amvisat ndeshen ne mënyrë konstante. Veç kësaj, mos harrojmë se me pluhurin është i...

Si të heqim mykun nga muret

Myku, përveçse prish imazhin, është një agjent i dëmshëm për shëndetin e njeriut. Ai ndikon ne rrugët e frymëmarrjes dhe është një predispozues për...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët në verë

Në stinën e verës të gjithë duam të rrimë në një ambjent të freskët dhe të rehatshëm, sidomos në shtëpi. Kondicineri nuk e vetmja...

Si të eliminojmë erën e keqe nga këpucët

Era e keqe qe vjen nga këpucët tuaj, veçanërisht prej atyre qe preferoni dhe dëshironi te mbani me shume, ne radhe te para atletet,...

Si të përgatisim një kuti emergjence në shtëpi

Te pasurit e një kutie te tille ne shtëpi është thuajse një detyre për çdo familje. Ka shume arsye qe këtë gjë e bëjnë...

Karanfili, kjo lule antike

Njëra nga lulet më të njohura dhe më të përhapura në vendin tonë, janë karanfilët. Kurrë flasim për këtë lule, me nostalgji kujtojmë kohërat...

Disa këshilla për ujitjen e luleve

Shumë shpesh arsyeja e vyshkjes së luleve është ujitja e tepruar, me qëllimin më të mirë, ose ngase nuk ujitet mjaft që është rast...

8 Dobi të tjera që mund t’i bëni me pastën e dhëmbëve

Ndoshta është krijuar vetëm për të pastruar dhëmbë, por a ju ka shkuar mendja, se mund të bëjë edhe veprime tjera të dobishme? Për...

8 Dobi të tjera që mund t'i bëni me pastën e dhëmbëve

Ndoshta është krijuar vetëm për të pastruar dhëmbë, por a ju ka shkuar mendja, se mund të bëjë edhe veprime tjera të dobishme? Për...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...