Saturday, June 3, 2023

Kujdesuni që shtëpia të ketë ajrin të duhur

0
Edhe pse myku zakonisht ka një nuancë të zezë (ose kafe), mos e neglizhoni në qoftë se shikoni njolla jeshile, të verdha ose akoma...

Teknikë e pabesueshme për eliminimin e aromave të padëshiruara të frigoriferit!!

0
Nëse vendosni një filxhan të mbushur me kafe Turke në frigorifer, ajo eliminon të gjitha aromat e padëshiruara në të. Kjo është një mënyrë...

6 mënyra si të heqim qafe milingonat

0
Keni probleme me milingonat? Fillimisht keni vënë re disa milingona në kuzhinë, pranë koshit të plehrave, në lavaman apo në banjë pranë tualetit. Je...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët në verë

0
Në stinën e verës të gjithë duam të rrimë në një ambjent të freskët dhe të rehatshëm, sidomos në shtëpi. Kondicineri nuk e vetmja...

8 përdorime ideale të kripës

0
Nuk janë te rralla rastet kur ne shtëpi përballemi me momente aspak te kënaqshme, apo me mungesa te materialeve qe shërbejnë për te na...

Udhëzime për sigurinë nga rryma elektrike në ambientet shtëpiake

0
UDHËZIME PËR SIGURI NË SHTËPI Që nga mosha e re jemi mësuar të dëgjojmë se rryma është e rrezikshme, prandaj duhet të jemi të...

Si ta mbështjellni me batanije foshnjën tuaj

0
Në pyetje është rehatia Mbështjellja e rehatshme dhe e mirë me batanije është shkathtësia kryesore e përkujdesit tuaj prindëror. Ndihmon qetësimin e foshnjës kur është...

Si të kuptojmë që një enë futet në mikrovale

0
Përdorimi i enëve te papërshtatshme ne mikrovale, se pari nuk lejon te marrim rezultatin e dëshiruar ne lidhje me atë qe kërkojmë, ushqimet nuk...

Si të ulim pluhurin në shtëpi

0
Pluhuri ne shtëpi është një nga problemet me te cilat amvisat ndeshen ne mënyrë konstante. Veç kësaj, mos harrojmë se me pluhurin është i...

Si të evitojmë erën e keqe që na rrethon?

0
Vendi ku grumbullohen plehrat supozohet te jete nje arsye me shume per te mos patur ere te keqe perreth, por shpesh eshte pikerisht ky...