Birra dhe besimtari mysliman Mustafi: I dhashë nji mësim të mirë Valencias

0
Shkodran Mustafi, në nji intervistë për britaniken “The Sun” të publikueme dje, ka folë për incidentin me nji shishe birre në Valencia. Besimtari i devotshëm...

“Ajo ishte në një pellg gjaku, ulërinte nga dhimbjet”

0
Gruaja e trajnerit dhe ish-lojtarit britanik, Harry Redknapp mbeti e plagosur rëndë pasi e tërhoqi zvarrë i shoqi me ‘Range Rover’. Dëshmitarët thanë se ishte...

Super ndeshja 30 milionëshe, Joshua – Klitschko

0
Super ndeshja 30 milionëshe ndërmjet kampionit të botës në kategorinë IBF, Anthony Joshuas dhe ish-numrit një të botës në kategorinë e rëndë Wladimir Klitschkos...

Përfundojnë Lojërat Olimpike: Kjo është pozita e Kosovës

0
Lojërat Olimpike Rio 2016 janë mbyllur sot me medaljen e fundit të artë që e fitoi në basketboll SHBA-ja, ku Flamurin e Kosovës në...

Xhudisti nga Egjipti refuzoi ti jap dorën rivalit të tij Izraelit

0
Xhudisti egjiptian Islam El Shehaby ka refuzuar të përshëndes për dore kundërshtarin nga shteti i Izraelit Or Sasson.Kjo ka shkaktuar një çudi dhe debat...

Januzaj gëzon Kosovën

0
Mediat e huaja po shkruajnë se Adnan Januzaj ka gjasa të largohet nga Belgjika, ku nuk po luan në vazhdimësi, për t’iu bashkuar Kosovës,...

Katër lojtarët e mëdhenj që nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve asnjëherë (Foto)

0
Liga e Kampionëve është gara më e madhe evropiane për klube dhe ajo është ëndrra e çdo lojtari dhe klubi. Ky trofe cilësohet si më...

Shkodran Mustafi rrëfen për Bild: Pse Islami është gjëja më e rëndësishme në jetën...

0
Shqiptaro – gjermani i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka folur së fundi për rëndësinë e besimit të tij islam në jetë dhe karrierë. “Të jesh musliman...

Vdes presidenti i klubit Gençlerbirliği, kishte prejardhje nga Kosova

0
Ilhan Cavcav, presidenti i klubit turk, Gençlerbirliği, ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Ai ishte president i klubit për 39 vite me radhë Futbollit...

Alexis Sanchez bëhet me skuadër të re

0
Zhvillime të mëdha pritet të ndodhin gjatë afatit kalimtar të verës. Një nga emrat më të mëdhenj që mund të ndërrojë skuadër gjatë këtij afati,...