Trajneri i kombëtares italiane Conte nën hetim për trukim të ndeshjeve

0
Conte ndodhet nën hetim për mashtrim sportiv ndërkohë që ishte trajner i Sienas në sezonin 2010-2011.   Trajneri i ekipit kombëtar italian në futboll,...

Hamilton, i pari në provat e lira, ndjek Raikkonen dhe Rosberg

0
Një xhiro e mirë i mjaftoi britanikut Lewis Hamilton për të treguar se kush është dominuesi i Formulës 1 në ditët e sotme. Piloti...

Tragjedi në Poloni, vdesin 5 futbollistë të një skuadre

0
Pesë futbollistë të së njëjtës skuadër kanë humbur jetën pas një aksidenti në Poloninë Jugore, mëngjesin e 26 marsit. Pjestarët e klubit të kategorisë së...

Sulm i armatosur ndaj autobusit të Fenerbahces (Foto)

0
Një incident shokues ka ndodhur në Turqi, ku disa persona të armatosur kanë sulmuar autobusin e ekipit të Fenerbahces.  Fenerbahce e mposhti Rizesportin me...

E tmerrshme: Shaw thyen këmben

0
Luka Shaw ka thyer këmbën gjatë ndeshjes mes PSV-s dhe Manchester Unitedit. Manchester United ka marrë një lajm të keq. Luka Shaw ka thyer këmbën...

Sançez një hap më afër Interit

0
Sipas raportimeve në mediat italiane, 24 vjeçari ka pranuar ta ulë në 4 milion pagën sezonale me qëllim që të ketë mundësi të luaj...

Ekipi i Xhamisë Shqiptare përfaqëson Austrinë në Kampionatin Botëror të futbollit të vogël

0
  Për herë të dytë këtë vit, ekipi i Xhamisë Shqiptare El Buhari ne Vjenë të Austrisë i cili përbëhët nga ish futbollist të...

“Shpërthen” Belgjika ndaj Irlandës, fiton 3-0

0
Vuajtën shumë ndaj Italisë, madje u mposhtën me rezultatin 2-0, por në ndeshjen e dytë ndaj Irlandës, Belgjika ka shfaqur cilësitë e saj duke...

FIFA sugjeron dimrin për mbajtjen e Botërorit 2022 në Katar

0
FIFA propozoi sot që Botërori 2022 i cili do të zhvillohet në Katar duhet të mbahet në nëntor dhe dhjetor për të shmangur të...

Krerët e federatave të futbollit të Kroacisë dhe të Kosovës, Shuker dhe Vokkri takohen...

0
Fadil Vokrri, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe Davor Shuker, kryetari i Federatës së Futbollit të Kroacisë (HNS), janë takuar sot...