Sunday, January 16, 2022

United ofertë për Pogban

0
Manchester United është i gatshëm të paguajë 55 milionë funte për të sjellë Paul Pogba përsëri në Old Trafford në fund të sezonit. Ekipi...

Ibra i kthehet Barcelonës

0
UEFA sot ka shqyrtuar ankesën e skuadrës franceze PSG për uljen e dënimit të Zlatan Ibrahimovic. Rezultati i ankesës ka qenë pozitiv pasi që...

8 mijë euro për Majlinda Kelmendin

0
Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi pritet të shpërblehet me 8 mijë euro, ndërkaq trajneri i saj Driton Kuka, të shpërblehet me 4 mije euro, pas...

“Ajo ishte në një pellg gjaku, ulërinte nga dhimbjet”

0
Gruaja e trajnerit dhe ish-lojtarit britanik, Harry Redknapp mbeti e plagosur rëndë pasi e tërhoqi zvarrë i shoqi me ‘Range Rover’. Dëshmitarët thanë se ishte...

Moyes e cakton transferin e parë

0
Sipas mediave angleze, David Moyes është përcaktuar për të bërë transferin e parë te Manchester United. Ylli i Barcelonës, Cesc Fabregas është lojtari më...

Shiu i pa fat lanë Shqipërinë e magjishme, Spanja triumfon!

0
Kombëtarja shqiptare e futbollit ka pësuar humbje nga Spanja në duelin e madh të zhvilluar në Loro Boriçi të Shkodrës. Ndeshja përfundoi me rezultat...

Ajo që dyshohej, ka ndodhur në të vërtetë: Ish-kreu i FIFA-s tregon si mashtrohet...

0
Ish-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, ka treguar për mashtrimet që bëhen gjatë hedhjes së shortit për ndonjë ngjarje të madhe. “Unë e kam parë me...

FFK-ja nuk shpreson në votën pro të Zvicrës (Live)

0
FFK-ja nuk shpreson në votën pro të Zvicrës Burime pranë Federatës së Futbollit të Kosovës kanë pohuar se nuk shpresojnë në votën e Zvicrës për...

Qanin lojtarët, qante Fergusoni

0
Lajmi për pensionimin e Sir Alex Ferguson nga Manchester United, ka sjellur shumë emocione në skuadrën angleze. Ferguson i kishte mbledhur të gjithë...

Bayern Munchen kampion i Gjermanisë!

0
Arriti dhe titulli kampion! Bayern Munchen ka fituar titullin e kampionit të Bundesligës gjermane kur kanë mbetur edhe gjashtë ndeshje për tu zhvilluar. ...