Kelmendi: ETC-ja tërhiqet nga financimi i Superligës së basketbollit

0
Pronari i rrjetit të qendrave tregtare “ELKOS” dhe “ETC”, Ramiz Kelmendi, në një prononcim për Telegrafin ka sqaruar se kompania të cilën e drejton...

Kuqezinjtë zbulojnë planin e përgatitjeve për Euro 2016

0
22 maji do të jetë fillimi i rrugëtimit të kombëtares shqiptare në Euro 2016. Për të qenë sa më të qetë dhe larg syve...

Futsall, Kosova dy miqësore me Turqinë

0
Përfaqësuesja e Kosovës në futsall do t'i zhvillojë dy ndeshje miqësore me përfaqësuesen e Turqisë. Dy ndeshjet miqësore do të zhvillohen në Turqi, më 14...

Stanozololi, substanca që ka penalizuar kampionë

0
Sipas burimeve pranë Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Begaj i është nënshtruar 3 herë testit të anti-dopingut përpara fillimit të Botërorit. Dyshimet e ngritura për...

Ballisti merr mirënjohje nga veteranët e UÇK-së

0
Ismail Morina mori mirënjohje nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UҪK-së në Dukagjin. Gjesti i ballist Morinës në Beograd në ndeshjen Serbi –...

Lojtari besimtar Mavraj, kyç në mbrojtjen shqiptare

0
Lojtari i cili nga islamofobët shqiptar u urrye për shkak se kur shënoi gol për kombëtaren, falënderoi Zotin me sexhde, del të ketë qenë lojtari...

Ahmed Kalaja: Rikujton tifozët e Tiranës dhe Partizanit

0
Rikujtim per sportdashesit qe do te shkojne ne stadium...!!! Me date 4 Maji do te luaje Partizani me Tironen. Une nuk jam tifoz por...

Shkëndija nuk arrin të kualifikohet në fazën e grupeve të Europa League

0
Klubi futbollistik Shkëndija nga Tetova, skuadra e vetme që përfaqësonte Maqedoninë në skenën evropiane të futbollit në kuadër të UEFA-së, në ndeshjen kthyese të...

‘Torcida’ i bashkohet grevës së minatorëve të Trepçës

0
Tifozët e Mitrovicës, Torcida në krye me liderin e tyre Shefqet Begu – Qeti para pak çastesh kanë arritur te plotacioni i minierës së...

Shikoni mesazhin ngushëllues të Canës për Mavrajn

0
Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana i ka shprehur ngushëllime Mërgim Mavraj pas vdekjes së babait. Lojtarët e Kombëtares shqiptare vazhdojnë ta ngushëllojnë Mërgim...