Zouma gol për Chelsea, sexhde për Allahun

0
Futbollisti i Chelsea, Kurt Zouma sot ka shënuar golin e parë që nga transferimi i tij në ekipin anglezë të Chelsea. Ai ka postuar një...

Xherdan Shaqiri – Vetëm për Ty Allah – ELHAMDULILAH

0
Ylli i fudbollit botëror Xherdan Shaqiri para pak çastesh postoi në rrjetet sociale një foto nga momenti i festimit të golit që dha dje...

Edhe portieri armen flet për kurdisjen e ndeshjes me Shqipërinë

0
Portieri i Armenisë, Gevorg Kasparov ka hedhur poshtë të gjithë aludimet e mediave serbe (me shtytjen e disa mediave të Tiranës), për kurdisjen e...

Mesazhi i Mërgim Mavrajt për tifozët e Kombëtares

0
Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj, ka postuar në Facebook një tjetër mesazh për të gjithë tifozët shqiptarë, duke vlerësuar kontributin e tyre për mbështetjen...

Joshua vs Klitschko: Supermeçi me shikueshmërinë më të madhe në boksin britanik

0
Meçi i ardhshëm i Anthony Joshua për titullin e kampionit botëror në kategorinë e peshës së rëndë kundër Vladimir Klitschko, pritet që të tërheqë...

Januzaj gëzon Kosovën

0
Mediat e huaja po shkruajnë se Adnan Januzaj ka gjasa të largohet nga Belgjika, ku nuk po luan në vazhdimësi, për t’iu bashkuar Kosovës,...

Katër lojtarët e mëdhenj që nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve asnjëherë (Foto)

0
Liga e Kampionëve është gara më e madhe evropiane për klube dhe ajo është ëndrra e çdo lojtari dhe klubi. Ky trofe cilësohet si më...

“Tre gishta” nga Mavraj

0
Gëzimi i të gjithë shqiptarëve shprehet përmes protagonistëve kryesorë dhe njëri prej tyre është padyshim Mërgim Mavraj. Mbrojtësi kuqezi nuk ka mundur t’u ndihmojë bashkëlojtarëve...

Benzema në Mekë për umre

0
Karim Benzema, futbollisti i cili vesh fanellën e Real Madrid-it në kampionatin spanjoll të futbollit, La Liga, ka shkuar në Mekë për të kryer...

Zidane ka këto kushte para se ta marr drejtimin e Chelseat

0
Zinedine Zidane është i gatshëm të marrë punën e Chelseat nëse i plotësohen disa kushte financiare. “The Sun” shkruan sot se ish trajneri i Real...