Cisjordani – Ushtria izraelite arreston 55 palestinezë

0
204

Ushtria izraelite njoftoi sot arrestimin e 55 palestinezëve në Cisjordani kinse me dyshime për aktivitete terroriste, disa orë pas hyrjes në fuqi të një armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit në Rripin e Gazës.

Këta palestinezë u akuzuan për ushtrim të sipas tyre “aktiviteteve terroriste dhe të dhunshme” në Cisjordani, sipas një komunikate të ushtrisë që shton se ”personat e arrestuar u përkisnin organizatave të ndryshme”.trt/kohaislame