Demba Ba: Si mysliman, e dënoj gjestin e Hazard

Sulmuesi i Chelseat, Demba Ba e ka dënuar sulmin e Eden Hazard në ndeshjen ndaj Swanseas ndaj një mbledhësi topash.

Hazard e rrëzoj dhe e shkeli djaloshin e ri anglez i cili nuk i’a dha me të parën topin yllit belg.

“Si mysliman ky sulm është i dënueshëm. Ndaj njerëzve të pafajshëm nuk duhet shfryer mllefin. Asgjë nuk bën të jetë më i rëndësishëm se sa karakteri i njeriut, as futbolli” deklaroi Demba Ba.kohaislame

Artikulli paraprakKrasniqi: Korrupsioni i shtrirë horizontalisht e vertikalisht
Artikulli vijuesPapa bekon rrjetet sociale