Disa të vrarë në Zvicër

0
301
Disa persona janë vrarë gjatë të shtënave të shtunën vonë në një qytet në kantonin zviceran të Aargau-t, ka bërë me dije policia lokale të dielën.

Policët që i janë përgjigjur raportimeve për të shtëna kanë gjetur disa trupa të pajetë përreth një ndërtese banimi në Wuerenlingen, komunitet me rreth 4,500 banorë në veri-perëndim të Cyrihut, ka thënë policia në një deklaratë për media, raporton Reuters.
 
Policia ka thënë se të gjithë të vrarët janë të moshave të rritura. Thuhet gjithashtu se janë duke punuar në identifikimin e tyre dhe rrethanat, ndërsa thonë se motivi për këtë sulm mbetet i paqartë.
 
Policia thotë se gjatë ditës së diel do të dalin me informata më të detajuara.kohaislame