Dy femra të zhdukura gjenden në Milloshevë, shfrytëzoheshin seksualisht

0
187

Policia e Kosovës bën të ditur se një person nga fshati Milloshevë komuna e Obiliqit, me urdhër të prokurorit një banor i atij fshati është dërguar në qendrën e ndalimit nën akuzat se kishte mashtruar dhe strehuar dy të mitura shtetase të Kosovës.

I dyshuari akuzohet që i kishte detyruar viktimat që të punojnë në lokalin e tij dhe i kishte shfrytëzuar ato seksualisht.

Në njoftimin e policisë bëhet e ditur që të dy viktimat më parë kanë qenë të raportuara si persona të zhdukur./exp/kohaislame