E konfirmon Majlinda Kelmendi: Jam besimtare e devotshme e këtij besimi fetar

Sportisja më e mirë shqiptare e të gjitha kohrave Majlinda Kelmendi, ka thënë ne emisionin “Oxygen” që ajo sikurse gjyshja e saj është një besimtare e devotshme e besimit Islam përcjell GazetaBlic.

“Gjyshja ime është një besimtare sikurse une, edhe ajo çdo natë lexon kuran, dhe është lutur shumë për mua” tha kampionja aktuale Olimpike botërore Majlinda Kelmendi.

Po ashtu Majlinda Kelmendi në këtë emision argetues u pyet nga moderatori Besim Dina që a është në lidhje dashurie, sportistja nga Peja tha që nuk kam dëshire të flas për jetën private në publik./Gazetablic.com

Artikulli paraprakKëngëtarja Janet Jackson vë shaminë
Artikulli vijuesHashim Thaçi: Kosova e rezikuar nga Islami Radikal