EKSKLUZIVE: Taip Erdogan qorton ashpër vendet islame pse nuk e pranojnë Kosovën! (VIDEO)

Koha Islame më poshtë ua sjell videon eksluzive ku ditë më parë në një konferencë, Presidenti i Turqisë, Taip Erdogan i ka qortuar ashpër disa vende islame që nuk e njohin pavarësinë e Kosovës.

Këto fjalë për Kosovën Presidenti Erdogan i ka thënë në fjalimin e tij në ditën e dytë dhe të fundit të Samitit të liderve të shteteve të Organizatës për Bashkëpunim Islamik./Almakos

Artikulli paraprakNë Shkup përsëri protestë kundër vendimit të presidentit Ivanov
Artikulli vijuesEdi Rama: Kundërshtimi ndaj Trump-it si kryeministër i shqiptarëve me shumicë myslimane