Gjermani, federata e konsumatorëve ngre padi kundër WhatsApp-it

Në padi theksohet se WhatsApp “ka mbledhur dhe ruajtur ilegalisht të dhënat e përdoruesve dhe të njejtat i ka shpërndarë në Facebook”

Federata e konsumatorëve të Gjermanisë ka ngritur padi kundër udhëheqjes së WhatsApp-it për mbledhjen dhe ndarjen e të dhënave të përdoruesve të këtij aplikacioni, transmeton Anadolu Agency (AA).

Federata e organizatave gjermane të konsumatorëve (vzbv) sot ka konfirmuar se padia është dorëzuar në Gjykatën shtetërore në Berlin.

Në të theksohet se WhatsApp “ka mbledhur dhe ruajtur ilegalisht të dhënat e përdoruesve dhe të njëjtat i ka shpërndarë në Facebook”.

Artikulli paraprakZaev pret që presidenti Ivanov t’i jap mandatin për formimin e qeverisë së re
Artikulli vijuesLavrov: Mund të shqyrtohet mundësia për zona të sigurta në Siri