Gjermani, policia mbylli qendrën tregtare nga rreziku i një sulmi

Police officers hold weapons during a training operation of the new BFE+ (Evidence and Arrestment) unit of the German federal police in Ahrensfelde near Berlin, Germany, Wednesday, Dec. 16, 2015. Germany on Wednesday introduced a new police unit that officials said will be better armed, outfitted and trained to deal with terrorism, based on an analysis of the country’s security in the wake of deadly attacks in Paris earlier this year. (AP Photo/Michael Sohn)

Qendra tregtare dhe vend parkimi mbetën të mbyllur të shtunën në mëngjes për shkak të kontrolleve të qindra policëve në mbarë rajonin

Policia në qytetin gjerman Essen ka mbyllur një qendër tregtare për shkak të alarmit për sulm.

Qendra tregtare dhe vend parkimi mbetën të mbyllur të shtunën në mëngjes për shkak të kontrolleve të qindra policëve në mbarë rajonin./Kumti.com

Artikulli paraprakIgor Crnadak: BeH dëshiron liberalizimin e vizave me Kosovën
Artikulli vijuesHolanda anulon lejen për uljen e avionit të ministrit Çavuşoğlu