Gjyqtari Mark Clattenburg ndërpret ndeshjen shkaku i thirrjes së Ezanit (Video)

Ai është një ndër gjyqtarët kryesor të botës së futbollit.

Bëhet fjalë për anglezin, Mark Clattenburg, i cili ka një numër të madh të ndeshjeve ndërkombëtare që ka drejtuar.

Por, britaniku 42-vjeçar ka filluar një eksperiencë të re të gjykimit të ndeshjeve në Lindjen e Mesme.

Gjyqtari anglez ka kohë që po ndan drejtësinë në ligën elitare të Arabisë Saudite.

Ai në një ndeshje ka ndalur lojën në shenjë respekti për thirrjen e Ezanit të namazit të mbrëmjes.

Në fakt, bëhet fjalë për takimin e 1/16 e finales së Kupës së Mbretit, ku u takuan Alfatxi dhe Alfayxaa.

Kujtojmë se Clattenburg është larguar prej Ligës Premier pas akuzave të shumta se nuk po gjykon drejt në futbollin anglez.

Artikulli paraprakA po nis një përçarje e re në PDK-në e Kadri Veselit, kësaj here nga bastioni i saj?
Artikulli vijuesBanorët e Prishtinës bëhen me mjek personal